Części i akcesoria

Sonda Redox 

Sonda Redox.                                       Wymienna sonda redox do miernika ORP200. W komplecie z sondą znajduje się zatyczka z gąbką oraz próbka płynu do konserwacji.  W zestawie nie ma pierścienia uszczelniającego ani buforu do kalibracji.

Płyn do konserwacji.
Aby zachować trwałość sondy ORP należy zapewnić odpowiednie warunki przechowywania. Sonda powinna mieć zapewnioną odpowiednią wilgotność. Stały poziom wilgoci utrzymywać ma umieszczona w zatyczce gąbka, która okresowo musi być nasączana odpowiednim płynem do konserwacji
Bufor do kalibracji 92 mV.
Aby zachować optymalną dokładność pomiaru należy każdy miernik Redox okresowo skalibrować. Służy do tego bufor ORP, który po rozpuszczeniu w 100 ml. destylatu wody daje roztwór o określonej wartości.
Bufor do kalibracji 265 mV
Do wyboru saszetka z buforem o +92 mV lub 265 mV. Wszystkie bufory mają podaną wartość wzorcową tylko w określonych warunkach otoczenia jak temperatura, ciśnienie itp.
Pojemnik na płyn.
Szczelnie zakręcany pojemnik o pojemności 100 ml. do przechowywania gotowego płynu do kalibracji mierników ORP. Otwór pojemnika umożliwia zanurzenie i kalibrację miernika bez konieczności przelewania płynu.